Kontakta oss

TEL: + 86-533-2171222

FAX: + 86-533-2171222

Mob: +8618753366306

E-post:zhangzengwei@cnpowercable.cn

Add:No. East 2. Zhangdian District Zibo City Shandong P.R. China

hemsida > Nyheter > Innehåll
Bepansrade kopparkabel lågspänning (LV) PVC/PEX isolerad bepansrade Mar 23, 2017
Grundläggande information
  • Modell nr:YJV

  • Spänning:Låg och medelhög spänning kabel

  • Isoleringsmaterial:XLPE

  • Produktnamn:PEX isolerade, bepansrade, PVC mantlad kabel

  • Transportförpackningen:Trumma, rulle eller enligt din begäran

  • Ursprung:Kina

  • Tillämpning:Konstruktion, tunnelbana, Power Station

  • Aktuell:AC-kabel

  • Certifiering:ISO


  • Specifikation:IEC, BS, DIN, ASTM, NFC, JIS etc

  • HS-kod: 8544492100

Produktbeskrivning
Kabel under jord PVC/XLPE SWA

1. kort av Pex isolerad strömkabel
PEX isolerade strömkabeln har ett antal fördelar jämfört med papper isolerad och PVC isolerad
kabel. XLPE-kabel har hög elektrisk styrka, hållfasthet, hög-åldrande motstånd, miljö
stress motstånd mot kemisk korrosion, och det är enkel konstruktion, med bekväm och högre driftskostnaderna
lång sikt temperatur. Det kan läggas med ingen droppe begränsning.

2. tillämpningsområde XLPE-kabel



3. tekniska kännetecken av huvudkabeln

4. service villkor och parametrar för kabel

Kabeln används för fast installation för märkspänning 0,6/1KV av kraftledning transport och distribution.
Max. Betygsatt temperatur av ledaren: nominell drift 90.
Kort circit: (Max.for 5 sec.) 250
Temperatur värpdagen i luften 25
Underground 15
För om, enda core, triangel om för tre kablar.
Djup om i direkt: 100 cm
Koefficienten för termisk resistivitet av jord 100 .cm/w
Kabeln kan läggas utan släpp begränsning och omgivningstemperaturen skall inte vara lägre än 0.
Single core, stål band bepansrade kabel bör endast aplied till direkt-krets linje.
För nominella isoleringstjocklek, storlek av pansar, överdriven diameter, vikt och nuvarande värdering av retardantflame
kabel av klass A, B, C, bör du referera till värdet av allmänna kabel.
Nominella tvärsnittet mm 2Huvudsakliga kärnor2.5461016253550
Neutrala kärnor1.52.54610161625
Nominella tvärsnittet mm 2Huvudsakliga kärnor7095120150185240300400
Neutrala kärnor3550707095120150185
Nominella tvärsnittet mm 21.52.546101625
Cu core Ohm/km12.17.414.613.081.831.150.727
Al core Ohm/km18.112.17.414.613.081.911.2
Nominella tvärsnittet mm 235507095120150185
Cu core Ohm/km0.5240.3870.2680.1930.1530.1240.0991
Al core Ohm/km0.8680.6410.4430.320.2530.2060.164
Nominella tvärsnittet mm 22403004005006308001000
Cu core Ohm/km0.07540.060.0470.03660.02830.02210.0176
Al core Ohm/km0.1250.10.07780.06050.04690.03670.0291